HAKKIMIZDA

Bursalı Metal'in ilk temelleri 1968 yılında Mustafa Aydemir’in Bursa’da polisaj ve elektro kaplama sektöründe faaliyet göstermesi ile atılmıştır. 

1980 yılında yine Mustafa Aydemir tarafından Kayserinin Eski Sanayi Bölgesinde 300 M² lik bir işyerinde Metal masa, sehpa ve sandalye üretim amaçlı kurulan şirket 1991 yılından itibaren Bursalı adı altında faaliyet göstermektedir. 

Kuruluşundan itibaren Metal aksam imalatı yapıp, geçmişi boyunca bütün zamanlarda Elektro Metal Kaplama ile iştigal etmiştir. 2001 yılında ilk Avrupa ihracatını gerçekleştiren Şirket, bugün üretiminin %100 ünü Avrupa ve Amerika’ya ihraç etmektedir. 

Şirketimiz, Türkiye’de başka bir benzeri olmayan ihracat akımının öncüsü olmuştur. Bursalı Metal, bugün Avrupa ve Amerika’daki en ünlü ev, ofis ve proje mobilya markalarının metal parçaları hakkında çözüm ortağı ve tedarikçisidir. Bursalı Metal, Almanya’nın en saygın mobilya tedarikçileri tarafından kurulan mobilya tedarikçileri birliğinin de (www.lieferantenallianz.de ) Metal Aksam üreten ilk ve tek Türk üyesidir. 

Birliğin diğer üyelerinin tamamı Alman Firmalarından oluşmaktadır.

Fabrika kapalı üretim alanı 14.000 M² olup, toplam saha 33,500 M² dir. Toplam grup personel sayısı 110 dur. 

Bursalı Metal, Bursalı Futon ve BRS Dış Ticaret şirketlerinin de kurucusu ve hali hazırdaki sermaye sahibidir.

 

 

 

 

Teknik Film

Üretimimizin Enerjisi %100'ünü Güneş'ten sağlıyoruz.